دسته‌بندی‌ها

  • منتشر شده در جمعه ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
قلیه تخم مرغ غذای محلی کدام استان است

قلیه تخم مرغ غذای محلی کدام استان است

قلیه تخم مرغ و بهترین دستور تهیه قلیه تخم مرغ

قلیه تخم مرغ غذای محلی کدام استان است

مواد لازم برای قلیه تخم مرغ:

طرز تهیه قلیه تخم مرغ

درون ماهیتابه پیاز و سپس سیر را در مقداری روغن تفت دهید. سبزی های معطر و خرد شده را پس از مدت اندکی اضافه کنید و همراه با پیاز و سیر تفت دهید.

تخم مرغ ها را بشکنید و هم بزنید و به همراه رب گوجه فرنگی یا قطعات ریز گوجه به مواد اضافه کنید.

تمبر هندی را در مقدار کمی آب حل کنید و آرام به مواد درون ماهیتابه اضافه کنید. دقت کنید تمبری که با آب همراه شده هنگام ریختن درون ماهیتابه به سر و رویتان نپاشد.

آرد را نیز همچون تمبر هندی در کمی آب حل کرده، درون ماهیتابه بریزید. در انتها نمک، گرد لیمو و زردچوبه را بیفزایید و بگذارید مواد جا بیفتد.

نکات تکمیلی در مورد قلیه تخم مرغ

namnak.com

namnak.com .

غذای محلی خوزستان: قلیه تخم مرغ

قلیه تخم مرغ غذای محلی کدام استان است

مواد لازم:

تخم مرغ - ۵ عدد سبزی (گشنیز و شوید) - نیم کیلوگرم آرد گندم - یک پیمانه پیاز و سیر - به میزان لازم تمبرهندی - یک قاشق غذاخوری نمک و زردچوبه - به میزان دلخواه گرد لیمو - به میزان دلخواه روغن - به مقدار لازم آب - به مقدار لازم رب گوجه فرنگی (یا گوجه فرنگی که نگینی خرد شده باشد) - به میزان دلخواه

طرز تهیه:

درون ماهیتابه پیاز و سپس سیر را در مقداری روغن تفت دهید. سبزی‌های معطر و خرد شده را پس از مدت اندکی اضافه کنید و همراه با پیاز و سیر تفت دهید. تخم مرغ‌ها را بشکنید و هم بزنید و به همراه رب گوجه فرنگی یا قطعات ریز گوجه به مواد اضافه کنید. تمبر هندی را در مقدار کمی آب حل کنید و آرام به مواد درون ماهیتابه اضافه کنید. دقت کنید تمبری که با آب همراه شده هنگام ریختن درون ماهیتابه به سر و رویتان نپاشد. آرد را نیز همچون تمبر هندی در کمی آب حل کرده، درون ماهیتابه بریزید. در انت‌ها نمک، گرد لیمو و زردچوبه را بیفزایید و بگذارید مواد جا بیفتد.

jamejamonline.ir

jamejamonline.ir .

 

 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

مطالب تصادفی