دسته‌بندی‌ها

  • منتشر شده در یکشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
علت قرار دادن پنجره در سقف شیروانی

علت قرار دادن پنجره در سقف شیروانی

پنجره دوجداره سقف شیروانی – پنجره بالکن شو سقف شیب دار

آدرس: میدان آرژانتین، خ الوند، پ 41

8878321288797948 info(at)arkowin.com

تلفن همراه : 09124160116

شنبه تا چهارشنبه،9صبح تا 6 عصر پنجشنبه ها: 9صبح تا 4عصر

arkowin.com

arkowin.com .

دلیل اصلی استفاده از سقف شیبدار در طراحی خانه های شمال کشور

علت قرار دادن پنجره در سقف شیروانی

سقف شیبدار در شمال کشور

از دیرینه تا به الان در سقف  خانه های شمالی کشور از سقف شیبدار استفاده می کردند. اما سوال اینجاست که این مساله ریشه علمی دارد یه به دلیل زیبایی این موضوع از سقف شیبدار استفاده می کنند.اماحال واقعیت موضوع اینجاست که در مناطقی که بارش باران  و برف زیاد است ، بهتر است که از سقف هایی استفاده شود که به صورت شیبدار طراحی شده اند. هر چه آب در سطح سقف کمتر  راکد بماند از خراب شدن آن جلوگیری خواهد کرد .در سقف شیبدار این شیب ها برا ی تخلیه آب  ناشی باز بارش باران طراحی شده است. در گذشته برای از بین بردن این مساله از خاک رس استفاده می کردند اما همین مهم موجب سنگین شدن وزن پشت بام سازه می شد.همچنین اگر برف به مدت طولانی بر روی پشت بام بماند می تواند اثرات مخربی بر بام داشته باشد . از همین رو از سقف شیبدارانتخاب بسیار مناسبی است.

 

علت قرار دادن پنجره در سقف شیروانی

اجرای سقف شیبدار

در اجرای سقف شیبدار مراحل مختلفی رعایت می شود . در ابتدا سازه آهن کشی در طبقه آخر بنا می شود و بر روی آن پوشش سقف شیبدار قرار می گیرد.به این مرحله اصطلاحا سربندی گفته می شود .اجرای شاسی کشی به صورت یکپارچه زیر ساز مناسبی را برای نصب پوشش نهایی سقف فراهم می کند.سپس در صورت تمایل کارفرما، ازعایق برودتی حرارتی و یا عایق صوتی برای عمر بیشتر سازه استفاده می شود. این کار  تاثیر بسزایی در کنترل دمای داخل سازه و همچینین هدررفت انرژی دارد. همچنین شرکت پوشش بام تخت جمشید با ارائه عایق اکس پی اس xps به عنوان لایه عایق این کاررا بسیار آسان و مقرون به صرفه کرده است.

امروزه با توجه به پیشرفت روز افزون صنعت پوشش بام و همچنین تنوع در عرضه محصولات پوشش بام ، بیشتر از پوششهای مدرن و جدید مانند شینگل درانواع شینگل لانه زنبوری، شینگل رولی و شینگل طرح آجری استفاده می شود. این شینگل ها هزینه نصب کمتر و به نسبت ارزان تر از نمونه های پوشش بام دیگر هستند. همچنین عایق بودن این گونه شینگل ها علاوه بر زیبایی بالقوه یکی دیگر از خصوصیات مهم شینگل های سقفی ساخته شده از قیر و سنگریزه های معدنی خودرنگ می باشد. همچنین از تخته های او اس بی نیز به عنوان زیرساز و چوب های مقاوم در برابر رطوبت استفاده می شود.

  عواملی نظیر زیبایی یا موارد فنی ممکن است منجر شود که شما سقف شیبدار با شیب کم را برای سقف ویلا یا خانه خود انتخاب کنید. در هر صورت شرکت پوشش بام تخت جمشید آماده است که راهنمایی های لازم جهت انتخاب بهتر را خدمت شما ارائه نماید.

شرکت پوشش بام تخت جمشید با بیش از چهل سال تجربه در طراحی و پیاده سازی انواع سقف و پوشش سقف شیبدار می تواند در تصمیم گیری های شما بهترین مشاور و همراه باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از انواع پوشش سقف شیبدار نظیر شینگل، آندوویلا، تاپ تایل و اکروتایل و سایر پوشش های بام و یا تخته osbو همچنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد سقف شیبدار و دریافت مشاوره رایگان، با متخصصین شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق شماره تلفن 02644201192 ، شماره مستقیم و همراه بخش فروش: 09391790195 و یا شماره همراه مدیریت: 09121790195 آقای عطااللهی تماس حاصل فرمایید. برای دسترسی به پروژه ها و اخبار شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق این لینک عضو کانال تلگرام شرکت پوشش بام تخت جمشید و یا اینستاگرام پوشش بام تخت جمشید شوید. در صورت نیاز به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریدdocument.getElementById('cloak133517a365bc9bde4a0ccfc64ff89657').innerHTML='';var prefix='ma'+'il'+'to';var path='hr'+'ef'+'=';var addy133517a365bc9bde4a0ccfc64ff89657='info'+'@';addy133517a365bc9bde4a0ccfc64ff89657=addy133517a365bc9bde4a0ccfc64ff89657+'poosheshbtj'+'.'+'com';var addy_text133517a365bc9bde4a0ccfc64ff89657='info'+'@'+'poosheshbtj'+'.'+'com';document.getElementById('cloak133517a365bc9bde4a0ccfc64ff89657').innerHTML+=''+addy_text133517a365bc9bde4a0ccfc64ff89657+'<\/a>'; درخواست خود را ارسال نمایید.

www.poosheshbtj.com

www.poosheshbtj.com .

پیدا کردن نشتی در شینگل سقف شیبدار

علت قرار دادن پنجره در سقف شیروانی

نشتی در سقف شیبدار

اگر لکه های آب و یا خیسی بر روی سقف می بینید که حتی تا دیوارها هم پایین آمده است به احتمال زیاد نشانه آن است که سقف شیبدار شما چکه می نماید. در این صورت حتی اگر لکه های پدید آمده بر روی سقف بسیار کوچک باشند باید بسرعت به دنبال برطرف کردن مشکل باشید. زیرا ممکن است همین لکه های کوچک نشانه یک مشکل بسیار بزرگ باشند.

اگر نسبت به این علائم یعنی رویت لکه آب بر روی سقف شیبدار بی توجه باشید و بدون هیچ اقدامی یک تا دو سال آن را رها کنید، با هزینه ی بسیار گزافی باید این مشکل را بر طرف نمائید. لذا بهتر است بعد از رویت این نشانه سریعا به دنبال بر طرف کردن این مشکل باشید. اگر به موقع از نشتی سقف شیب دار جلوگیری کنید، هزینه و خسارت های ناشی از آن حداقل خواهد بود.

پیدا کردن لکه آب بر روی سقف شیبدار

اگر شما به اتاق زیر شیروانی دسترسی دارید، آسان ترین راه برای پیدا کردن محل نشتی این است که به اتاق زیر شیروانی سقف شیبدار رفته و با استفاده از یک چراغ قوه به دنبال شواهد نشتی آب باشید. شواهدی مانند لکه های آب، لکه های سیاه رنگ و پوسیدگی. اگر دسترسی به اتاق زیر شیروانی برای شما سخت می باشد بهتر است که مستقیما بر روی سقف شیبدار رفته و محل های محتمل را بر روی شینگل سقف شیب دار امتحان کنید.

علت قرار دادن پنجره در سقف شیروانی

اگر پیدا کردن محل نشت آب در سقف شیبدار سخت می باشد، می توانید با یک شیلنگ آب باغبانی به روی سقف شیب دار بروید و دقیقا بالای آن قسمت از سقف را که دارای لکه ی آب هست را با استفاده از شیلنگ خیس نمائید. از شخص دیگری کمک بگیرید و از او بخواهید که در خانه بماند و زمانی که لکه آب را خیس تر دید به شما اطلاع دهد. حالا شما باید به آرامی تمام بخش های سقف را خیس نمائید تا همکارتان شما را از دیدن لکه آب آگاه نماید.

این کار را تا زمانی ادامه دهید که قطرات آب بروی سقف داخلی مشاهده گردد. لازم به توضیح است که ممکن است این کار ساعتها بطول انجامد، ولی مهم این است که صبور باشید و محل آبریزی با شینلگ بر روی شینگل سقف شیبدار را با سرعت تغییر ندهید. هنگام خیس نمودن ممکن است احساس کنید که رنگ بخشی از شینگل سقف تغییر کرده است و یا چوب زیرین شینگل متورم شده است. در این حالت شما می توانید مطمئن باشید که محل نشت آب را به درستی پیدا کرده اید. حالا فقط لازم است که آن را برطرف نمائید.

علت قرار دادن پنجره در سقف شیروانی

برطرف کردن نشتی های کوچک

گاهی پیدا کردن محل اصلی نشت آب بر روی سقف شیب دار سخت می باشد و لکه های خیس شدگی در بخش دیگری از سقف نسبت به محل اصلی نشتی نمایان می شوند. اگر داخل سقف شیبدار سازه شما (بین سقف شیبدار و اتاق شیروانی) از پلاستیک استفاده شده است، لطفا پلاستیک را به دقت نگاه نمائید و به دنبال رویت قطرات آب بر روی قسمت پلاستیکی باشید. اگر محل دقیق ریزش آب بر روی سقف شیب دار را پیدا نکردید، حالا نوبت آن است که به دنبال پیدا کردن میخ هایی باشید که به کمک آنها شینگل آسفالتی را بر روی سقف ثابت کرده اید.

وقتی که از درون اتاق شیروانی به میخ های ثابت کننده نگاه می اندازید، متوجه رنگ سفید آنها به دلیل تغییرات دمایی شبانه روز در اتاق شیروانی خواهید شد. دمای اتاق زیر شیروانی در طول روز افزایش می یابد و سبب ایجاد قطرات آب بر روی میخ می شود و در شب به دلیل کاهش دمای هوای اتاق، این میخ ها یخ می زنند. در صبح که دوباره هوا گرم شد این یخ ها آب شده و لکه های خیسی بدلیل جاری شدن قطرات آب بر روی سقف ایجاد می شوند. راه حل رهایی از این مشکل قطع نمودن قسمت اضافی میخ هایی است که از سقف به داخل آمده اند. این کار براحتی با انبردست امکان پذیر است و بدین ترتیب از این سیکل یخ زدگی و جاری شدن آب جلوگیری می شود.

علت قرار دادن پنجره در سقف شیروانی

تعمیر دریچه تهویه هوا در سقف شیبدار

بخش تهویه هوای سقف شیبدار می تواند تمام-پلاستیک باشد و یا قسمتی پلاستیک و بخش دیگر آهنی و یا حتی تماما فلز باشد. حتما قسمت پایه و لوله ای این سیستم تهویه را بررسی نمائید که نشکسته باشد و در صورتی که این بخش ها شکسته باشند حتما باید تعویض و یا تعمیر شوند. همچنین بخش زیرین این سیستم تهویه همانطور که در عکس قابل مشاهده می باشد ممکن است چرخیده باشد و یا از جا در رفته باشد که این اتفاق باعث می گردد تا آب به درون سقف نفوذ پیدا کند. پس باید این قسمت نیز حتما بررسی شود.

همچنین جهت پیچ کردن سیستم تهویه بر روی سقف شیبدار از میخ استفاده می شود. لطفا چک نمائید که میخ های کنار این بخش ها در جای خود بدرستی قرار گرفته باشند. حتی ممکن است این میخ ها کج شده باشند و یا از جای خود بیرون آمده باشند که در این صورت حتما باید سریع میخ جدید جایگزین شود تا از نفوذ آب از طریق سوراخ های موجود در این بخش جلوگیری شود. زمانیکه می خواهید میخ ها را از روی سطح شینگل بیرون آورید با دقت این کار را انجام دهید. چراکه اگر شینگل سقف شیب دار صدمه ببیند شما مجبور به جایگزینی آن خواهید بود. در صورتیکه شینگل اضافه ندارید، حتما با دقت فراوان میخ ها را خارج نمائید تا بتوانید بدون صدمه زدن به شینگل، آن را مجددا استفاده نمائید.

علت قرار دادن پنجره در سقف شیروانی

بررسی دریچه های سقف شیبدار

درابتدا باید مطمئن شوید که این دریچه ها دارای شکستگی و یا ترک نباشند. در این صورت حتما باید به سرعت دریچه های موجود در سقف شیب دار به طور کامل تعویض شوند. همچنین به دنبال میخ هایی که دریچه ها را بر روی شینگل ثابت نموده اند، باشید. در صورتی که میخ های شینگل گم شده اند و یا در وضعیت مناسبی نیستند، سریعا آنها را تعویض نمائید و یا از میخ های جدید جهت پر کردن جای خالی میخ های گم شده استفاده نمائید. این بهترین راه برای جلوگیری از نفوذ آب به درون سقف شیبدار می باشد.

علت قرار دادن پنجره در سقف شیروانی

بررسی دیوارها و درزها

آب همیشه از طریق سقف شینگل شده وارد ساختمان نمی شود، بلکه در زمانهایی که بارندگی زیاد است، آب باران از طریق درزهای موجود در دیوارهای سازه وارد می شوند. پنجره هایی که در زیر سقف وجود دارند و برای نورگیری بیشتر در سقف شیبدار طراحی شده اند، محل بسیار مناسبی برای ورود آب به درون سقف شینگل می باشند. همانطور که درعکس قابل مشاهده می باشد، در صورتی که قسمت هایی از این سازه جدا شده است، آن بخش ها را سریعا تکمیل نمایید. به طور مثال می توانید از کاغذ های سیلیکونی جهت پوشش این بخش ها استفاده نمائید. در نصب این قطعات، جهت جلوگیری از نفوذ آب به درون دیوار می بایست این ورقها را با دو اینچ فراتر از لبه های دیوار نصب نمائید. همچنین اگر در دیوارها درزهایی وجود دارد باید سریعا این درزها برطرف گردند.

علت قرار دادن پنجره در سقف شیروانی

مشکل نشتی در سقف های پیچیده

در این عکس مشاهده می نمائید که آب از روی سقف شینگل شده به داخل سقف شیبدار چکه می نماید. به دلیل بارش برف شدید در فصل زمستان و یا بارش شدید باران در شرایط طوفانی در فصل های مختلف، آب موجود در سقف شیبدار به طور کامل خارج نمی شود که دلیل آن فلش ضعیف آب می باشد. بنابراین آب جمع شده در اطراف لبه های شینگل، به سطح زیرین پوشش بام نفوذ کرده و سبب ایجاد نشتی آب از سقف به داخل خانه می شود.

علت قرار دادن پنجره در سقف شیروانی

بعلاوه، شما می توانید در تصویر قطعات برف شناور روی سقف را مشاهد نمائید. در این حالت برفی که در سطح شینگل قرار گرفته است به ظاهر برف کامل می باشد ولی بخش زیرین این قطعه برف ذوب گردیده است و به دلیل اینکه محلی برای خروج از زیر آن ندارد در زیر این تکه برف باقی می ماند و حتی با برخورد با لبه های آهنی سقف شینگل که سرد است دوباره یخ می زنند و همین امر سبب نفوذ آب به درون شینگل سقفی و سقف شیبدار می گردد.

در این شرایط پر بارش، بهتر است که در ابتدا سقف شیبدار به صورت غیر پیچیده طراحی شود و در صورتی که شما دارای چنین مدل سقف شیب دار هستید که کمی غیر ساده می باشد، بهترین روش برای جلوگیری از جمع شده آب و یخ بر روی شینگل استفاده از سیستم کابلهای گرمایشی بر روی سقف می باشد که باعث می گردند این آب ها و برف ها هرچه سریعتر ذوب شده و تبخیر شوند.

قرنیز سقف شیبدار

قرنیزهایی که در لبه های شینگل نصب شده اند را حتما بررسی نمائید. اگر این قرنیزها شکاف برداشته و یا تکه ای از آنها کنده شده باشد سبب جاری شدن آب بر روی سقف شیبدار و نفوذ آب به زیر شینگل و به داخل سقف خانه می شوند. در این حالت می بایست شینگل های آن بخش را دوباره جدا نمائید و قرنیزهای جدید را زیر شینگل نصب نمائید و سپس شینگل ها را بر روی آنها فیکس کنید. گاهی اوقات نصاب های پوشش بام فراموش می نمایند که بعضی از این پیچ ها را فیکس نماید و یا آنها را کامل نصب کنند و همین امر باعث می گردد که قرنیزها به مرور زمان لیز خورده و سر جای خود قرار نگیرند. لذا لازم است که این بخش از سقف شیبدار حتما بررسی شود و در صورت بروز هرگونه مشکل سریعا برطرف گردد.

علت قرار دادن پنجره در سقف شیروانی

بهره گیری از متخصصین پوشش بام

زمانی که شما متوجه چکه آب برروی سقف داخلی منزل خود شدید فقط به دنبال درزگیری و آب بندی کردن محل نشتی آب نباشید. شما حتما احتیاج به یک فرد متخصص دارید تا محل نشتی آب را برطرف نماید و یا آن بخش را تعمیر کند. سعی کنید از درزگیری و یا آب بندی سقف فقط در مواقعی استفاده نمائید که سقف شیبدار دارای سوراخ های بسیار کوچک باشد. در غیر اینصورت حتما از یک متخصص جهت بر طرف نمودن این مشکل کمک بگیرید.

علت قرار دادن پنجره در سقف شیروانی

بررسی و رفع کوچک ترین سوراخ ها روی سقف شیبدار

سوراخ های بسیار کوچک روی شینگل سقف شیب دار بسیار خطرناک می باشند بطوریکه در بلندمدت سبب به وجود آمدن خساراتی می شوند که منشا آنها به راحتی قابل یافتن نمی باشد. در صورتیکه این سوراخ کوچک است شاید بتوان آن را با یک میخ کوچک پر نمود ولی راه دیگر برای بر طرف کردن سوراخ های کوچک بر روی شینگل، استفاده از آب بندی و درزگیری می باشد. در شرایطی که این سوراخ ها بزرگتر باشند، بهتر است که شینگل تعویض شود و یا از قرنیز جهت پوشش این قسمت استفاده نمائید.

علت قرار دادن پنجره در سقف شیروانی

برطرف کردن نشتی اطراف دودکش

یکی دیگر از مواردی که باعث نشتی آب به درون سازه میگردد، نفوذ آب از طریق درزهای دودکش می باشد. به همین دلیل همیشه باید اطراف دودکش بررسی شود و مطمئن شد که دارای گالوانیزه بوده و یا درست نصب شده است. برای جلوگیری از نفوذ آب به درون سازه باید ورقهای گاوانیزه در اطراف این دودکش ها بر روی سقف شیبدار به صورت انحنای نود درجه نصب گردند. این ورقها باید به صورت کاملا چسبیده و بدون هیچ گونه محفظه ای بر روی دیواره دودکش نصب شوند.هرچه بیشتر در نحوه ی نصب این ورق های گالوانیزه دقت شود، از بروز خطرات آتی جلوگیری خواهد شد.

علت قرار دادن پنجره در سقف شیروانی

برای دریافت اطلاعات بیشتر از سقف شیبدار و دریافت مشاوره رایگان، با متخصصین شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق شماره تلفن 02644201191-3 ، شماره مستقیم و همراه بخش فروش: 09391790195 و یا شماره همراه مدیریت: 09121790195 آقای عطااللهی تماس حاصل فرمایید. شرکت پوشش بام تخت جمشید با اخذ نمایندگی رسمی شینگل Cukorava در ایران آماده خدمت رسانی به شما هموطنان عزیز می باشد. برای دسترسی به پروژه ها و اخبار شرکت پوشش بام تخت جمشید از طریق این لینک عضو کانال تلگرام شرکت پوشش بام تخت جمشید و یا اینستاگرام شرکت پوشش بام تخت جمشید شوید. در صورت نیاز به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریدdocument.getElementById('cloak9cab880b0de89bcac278201e2a5341a1').innerHTML='';var prefix='ma'+'il'+'to';var path='hr'+'ef'+'=';var addy9cab880b0de89bcac278201e2a5341a1='info'+'@';addy9cab880b0de89bcac278201e2a5341a1=addy9cab880b0de89bcac278201e2a5341a1+'poosheshbtj'+'.'+'com';var addy_text9cab880b0de89bcac278201e2a5341a1='info'+'@'+'poosheshbtj'+'.'+'com';document.getElementById('cloak9cab880b0de89bcac278201e2a5341a1').innerHTML+=''+addy_text9cab880b0de89bcac278201e2a5341a1+'<\/a>'; درخواست خود را ارسال نمایید.

www.poosheshbtj.com

www.poosheshbtj.com .

 

 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

مطالب تصادفی